29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Pan Dyrektor w krótkim przemówieniu przypomniał o znaczeniu patriotyzmu w dzisiejszych czasach. Następnie uczniowie klas ósmych poprowadzili uroczystą akademię, podczas której przypomnieli zebranym tło historyczne tego podniosłego wydarzenia z 1791 roku.
W przystępny sposób przedstawili najważniejsze fakty – przypomnieli, że polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawą zasadniczą, która wprowadzała nowoczesny trójpodział władzy i dawała nadzieję na ratowanie niepodległości Ojczyzny. Nie zabrakło również recytacji refleksyjnych, sprzyjających zadumie wierszy patriotycznych. O oprawę muzyczną zadbała jak zwykle pani Marta ze swoimi podopiecznymi, które zaprezentowały swój talent wokalny zarówno w tradycyjnym jak i współczesnym repertuarze. Dzisiejsza uroczystość to nie tylko przypomnienie ważnych faktów historycznych, ale także okazja do kształtowania postaw patriotycznych i poczucia dumy z dokonań naszych przodków. Uroczyste stroje galowe oraz biało-czerwona dekoracja podkreśliły podniosły charakter tego dnia.

