W dniach od 11 do 13 maja Nasze ósmoklasistki i ósmoklasiści zmagali się z arkuszami egzaminacyjnymi. Cieszy fakt, że wszyscy zdający bardzo profesjonalnie i odpowiedzialnie podeszli do tego zadania. Egzaminy przebiegły w spokojnej, naukowej atmosferze.
W czwartek, 30 kwietnia, nasza świetlica zamieniła się w najbardziej przytulną salę kinową w okolicy. Tego dnia odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Filmowe Dobranocki”, które przeniosło nas w świat bajek sprzed lat. Atmosfera była domowa: dzieci przyszły w piżamach, z kocykami i poduszkami. Podczas seansu świetliczaki miały okazję poznać bohaterów, na których wychowały się pokolenia rodziców i dziadków.
W środę, 6 maja, uczniowie naszej świetlicy postanowili w pełni wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i wybrali się na spacer do pobliskiego sklepu. Choć głównym celem były pyszne lody, wyjście miało również charakter edukacyjny. Dla wielu dzieci była to świetna okazja do ćwiczeń praktycznych z przeliczania pieniędzy. Samodzielne wybieranie produktów, sprawdzanie cen i pilnowanie reszty przy kasie to najlepszy sposób na naukę planowania wydatków i sprawnego robienia zakupów :)
Za nami Finały Wojewódzkie w kategorii U10 chłopców reprezentacji Szkoły Podsarnie/Skawa! Niestety dziś zabrakło nam odrobiny szczęścia. Warto podkreślić jednak, że większość naszego składu stanowili zawodnicy z rocznika 2017, czyli o rok młodsi od rywali. Naszą szkołę reprezentowali:
W dniach od 5 grudnia 2025 r. do 8 maja 2026 r. w naszej szkole odbywał się 12-etapowy konkurs czytelniczy „Baśniowy Konkurs”. Uczestnicy przez kilka miesięcy poznawali świat niezwykłych baśni, czytając dwanaście różnych utworów oraz wykonując związane z nimi zadania. Uczestnicy przygotowywali różnorodne projekty inspirowane przeczytanymi baśniami. Szczególnie cieszy fakt, że uczniowie biorący udział w konkursie wykazywali się niezwykłą pomysłowością. Konkurs stał się nie tylko okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, ale również sposobem na rozwijanie talentów artystycznych i wyobraźni.
Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców konkursu:
Małgorzata Skowronek, Iwona Zielonka- Adamczyk, SU
W dniu 30 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy „Dzień w piżamie”. Tego dnia uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem, licznie włączając się do wspólnej zabawy. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć różnorodne, kolorowe piżamy, szlafroki oraz kapcie. Uczniowie przynieśli także swoje ulubione przedmioty związane ze snem – poduszki, koce, maskotki, co stworzyło niezwykle przytulną i radosną atmosferę. Wydarzenie wywołało wiele uśmiechów i było doskonałą okazją do integracji oraz oderwania się od codziennej szkolnej rutyny.
Sukces uczniów klasy 5a w Olimpiadzie Językowej WocaBee!
Ewelina Antolak
Z radością informujemy o osiągnięciu uczniów klasy 5a, którzy wzięli udział w Olimpiadzie Językowej WocaBee. Jest to konkurs językowy, który wyróżnia się na tle innych tym, że liczy się w nim zaangażowanie całej klasy, a nie tylko indywidualne wyniki wybranych uczniów. Każdy uczestnik pracuje na wspólny sukces, rozwiązując zadania i zdobywając punkty, które sumują się na konto zespołu.
Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.